Ogłoszenia urzędowe

Budżet Obywatelski Mazowsza - głosowanie

Szanowni Państwo,

Od 20 września można głosować na najciekawsze projekty zgłoszone do II edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Pozytywny wynik otrzymało 17 wniosków z podregionu radomskiego. Ich łączna wartość wynosi blisko 3,7 mln zł. To, które projekty zostaną zrealizowane, zależy od mieszkańców Mazowsza, dlatego tak ważne jest rozpowszechnianie informacji o projekcie i promowanie go. Głosowanie trwa na https://bom.mazovia.pl/glosowanie
do 10 października br.

Więcej...

KOMUNIKAT 20.05.2021 r. (kopia)

KOMUNIKAT

W związku z powzięciem informacji z PSSE w Białobrzegach dotyczącej jakości wody na podstawie próbki pobranej w m. Bobrek, stwierdza się brak przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu Stromiec.

Woda może być używana do celów sanitarnych.

Jednocześnie informuję, że podjęto natychmiastowe działania naprawcze w celu doprowadzenia jakości wody do wymagań określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

W dniu 19/20.05.2021 r wypłukano, zachlorowano i uzdatniono wodę w całym ujęciu Stromiec.

W dniu dzisiejszym tj. 20.05.2021 r pobrano nowe próbki wody przez PSSE Białobrzegi i przekazano do laboratorium w Radomiu w celu przebadania.

Do czasu uzyskania pozytywnego wyniku badania wody, Urząd Gminy w Stromcu zapewnia butelkowaną wodę do spożycia, która będzie wydawana w pobliżu Urzędu Gminy (garaże gminne) przy ul. Piaski. w godz 8.00 — 20.00.

Wójt

/-/ Krzysztof Stykowski

Więcej...

KOMUNIKAT 19.11.2020 (kopia)

KOMUNIKAT

Urząd Gminy Stromiec informuje, że w dniu 19.11.2020r. (czwartek)
w godzinach od 9:00-12:00 z powodu awarii sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowościach zasilanych ze Stacji Uzdatniania Wody w Stromcu.

Za utrudnienia przepraszamy.

Z up. Wójta

/-/ Dariusz Gołębiowski
Sekretarz

 

Więcej...